Рівне, Симона Петлюри 11
+38 (094) 966-04-46
Рівне, Симона Петлюри 11
+38 (094) 966-04-46

Тим хто боїться стоматологів

Що таке седація в стоматології?

Багато людей відчувають страх перед стоматологічними процедурами.
Страх лікування зубів – дентофобія – не такий безневинний, як здається на перший погляд. Тремтіння, паніка, неспокійна поведінка, прискорене серцебиття, – можуть ускладнити процес лікування. У таких випадках в Dent Art Studio застосовується лікування зубів під медикаментозним сном.

Седація – це медикаментозно викликаний стан напівдрімоти, при якому людина зберігає можливість відповідати на слова і команди лікаря. Седація не скасовує необхідності місцевого знеболення. При седації здатність відчувати біль зберігається, а біль – стрес для організму.
Перебуваючи у півсні, пацієнт не відчуває стресу і дискомфорту від стоматологічних процедур. Також не відчуває вібрації і дзижчання бормашини, не відчуває болю. А після закінчення процедур відчуває себе легко, як ніби після міцного сну і не пам’ятає процес лікування, як ніби його й не було.

Як проводиться седація?

Медикаментозний сон в стоматології не вимагає складної підготовки, достатньо лише утриматися від їжі, кави, міцного чаю за 4 години до процедури та не вживати алкоголь за день.
Після лікування під седацією пацієнт приходить до тями протягом півгодини та не відчуває ніяких її наслідків. Протягом дня може зберігатися легка сонливість, слабкість і запаморочення, тому не рекомендується самостійно керувати автомобілем.
Чи можна застосовувати медикаментозний сон до дітей?
Лікувати під седацією дітей можна і потрібно. Часто діти, налякані медичними процедурами, поводяться неспокійно. Від необхідності сидіти нерухомо та від незручностей, з якими пов’язане стоматологічне лікування відчувають серйозний стрес. Неспокійна поведінка ускладнює роботу лікаря, а це, в свою чергу, впливає на результат і підвищує ризики випадкового травмування та заподіяння болю. Якщо доросли ми рекомендуємо стан напівсну, то лікування дітей проводитися у стані повного сну. У медикаментозному сні вони спокійні, не відчувають страху, можуть витримати навіть тривале перебування в стоматологічному кріслі. Таким чином за один прийом дитячий лікар-стоматолог може полікувати відразу кілька зубів.
Медикаментозний сон безпечний, він не має побічних ефектів.
При медикаментозному сну зберігається природне дихання, пацієнта не інтубують і не підключають до апарату штучної вентиляції легень. Седація не вимагає тривалого часу для відновлення свідомості, по своїй суті, вона дуже схожа з природнім сном людини. Лікування проходить під постійним контролем лікаря-анестезіолога і супроводжується моніторингом показників серцебиття, артеріального тиску та вмісту кисню в крові.
Після припинення подачі в кровотік седативного препарату, дитина прокидається протягом 30-40 хвилин. Вона не пам’ятає ніяких медичних процедур крім спілкування з лікарем анестезіологом. Сонливість і млявість може зберігатися ще годину-півтори, але цей стан не вимагає ні постільного режиму, ні прийому медикаментів.

Записатись на прийом

Залиште заявку і ми зв'яжемось з вами протягом 15 хвилин